» » Anthony Nwakaeme Hull City İddiası

Anthony Nwakaeme Hull City İddiası

Anthony Nwakaeme Hull City İddiası


Süper Ligin köklü Karadeniz devi Trabzonspor ile geride bırakılan yılın en başarılı futbolcuları arasına giren Nijerya uyruklu hücum kanat oyuncusu Anthony Nwakaeme, Karadeniz devi Trabzonspor ile yeni sözleşme görüşmeleri konusunda anlaşma sağlayamayınca takımla yollarını ayırmaya karar verdi.
Nijerya uyruklu başarılı hücumcu Anthony Nwakaeme hakkında da açıklamalarda bulunan tecrübeli kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Camiamız Trabzonspor’dan 2 yıl için 7 milyon avro talep etti. Bu parayı çıkarmamız imkansız. Bize ve takımımıza verdiği emeklerden ötürü teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verdi.
Trabzonspor’dan yapılmış olan resmi açıklamada "Takımımızın, Nijerya uyruklu Anthony Nwakaeme ile ilgili hem daha öncesi hem de güncel durum için hiçbir görüşmesi ve anlaşması olmadı. Bununla birlikte söz konusu oyuncunun menajeri takımımız ile görüşmeler yaptığında Nijeryalı oyuncu ile görüşmek istemediğimiz kendi şahsına iletilmiştir.’’ ifadeleri kullanılmıştı.
Karadeniz devi Trabzonspor ile olan kontratı biten Nijerya uyruklu milli oyuncunun ismi Süper Ligin ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray ile gündeme geldi ama herhangi bir resmi görüşme yapılmadı.
Süper Lig devlerinden Fenerbahçe, Nijeryalı hücumcu Anthony Nwakaeme ile ilgisi olduğu yönündeki iddiaları daha öncesinde yalanlamıştı.
İngiliz basınında dolaşan haberlerde Nijeryalı yıldız Anthony Nwakaeme'nin yeni adresinin Championship olacağı ifade edildi. Yapılan haberin detay kısmında ise Nijeryalı oyuncu Anthonw Nwakame'nin yeni takımının Acun Ilıcalı’nın satın aldığı Hull City olacağı ifade edildi.
Önümüzdeki yıl Championship temsilcisi Hull City’de görev alacağına kesin gözü ile bakılan Anthony Nwakaeme’nin yapacağı tüm karşılaşmaları sitemiz stadyumtv3.com adreslerinden maç izle sekmesine girerek, takip edebilirsiniz.