» » Valdas Ivanauskas Maç Sonu Basına Konuştu

Valdas Ivanauskas Maç Sonu Basına Konuştu

Valdas Ivanauskas Maç Sonu Basına Konuştu


UEFA’nın Avrupa şampiyonası bileti verdiği organizasyonu Uluslar Ligi’nin C grubundaki 4. Hafta mücadelesinde Türkiye Milli Takımı’na 2-0’lık skorla yenilen, Litvanya Milli Takımı’nın tecrübeli hocası Valdas Ivanauskas, mücadelenin sonrasında basına özel değerlendirmelerde bulundu.
Kazandıklarından dolayı millilerimiz, Türkiye Milli Takımı’nı kutladığını ifade eden Litvanya hocası Valdas Ivanauskas, “Türk Milli Takımı çok kaliteli oyunculara sahip başarılı bir ekip. Meslektaşım Stefan Kuntz’ı kıskanıyorum, çok yetenekli oyunculara sahip bir ekibi var bende böyle bir takıma sahip olmak isterdim. Elde ettikleri 3 puan için onları kutluyorum. Bu maç öncesinde ve buraya gelirken, yaşadığımız aksilikler oldu, bunları anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Buna karşın takımımın genel performansından memnunum çünkü ancak bu kadar olabiliyor. Mücadeleye kısa bir zaman kaldığında ulaştık ve idman yapmadan maça çıkmak zorunda kaldık. Takımım yine büyük işler yaptı. Sakatlık riskleri vardı ama sakatlanan oyuncumuz olmadı, bu açıdan mutluyuz” diye konuştu.
Mücadelenin zor geçeceğini de beklediğini ifade eden Ivanauskas, “Türkler, kaliteli oyunculara sahipler. Genel olarak başarılı bir grafik çizdik fakat bir yere kadar gücünüz yetebiliyor. Maç içerisine bakacak olursak savunma anlamında iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Türk Milli Takımı, bizim 2 seviye üstümüzde. Her şeyimizi ortaya koyduk, ileride daha iyi olacağımızı düşünüyorum” açıklamalarını yaptı.
Millilerimizin, Litvanya Milli Takımı ile yaptığı bu zorlu karşılaşmayı da sitemiz stadyumtv3.com adreslerinden canlı olarak izleme seçenekleri aktifti.