» » Romain Saiss Transferi Tamamlandı

Romain Saiss Transferi Tamamlandı

Romain Saiss Transferi Tamamlandı


Tecrübeli Hırvatistanlı savunma oyuncusu Domagoj Vida'nın kontrat süresinin bitimi ile kulüpten ayrılığının sonrasında stoper mevkisi için harekete geçmeye başlayan Süper Lig devi Beşiktaş, aradığı oyuncuyu İngiliz Premier Liginde buldu.
Uzunca bir zamandır temaslarda olduğu deneyimli stoper oyuncusu Romain Saiss ile anlaşma sağlayan Süper Lig devi Beşiktaş, ön anlaşmayı sağladı ve milli karşılaşmaların sonrasında ülkeye geleceği günü beklemeye başladı.
Süper Lig devi Beşiktaş’ta seçimin ardından anlaşmaya varılan ilk futbolcu stoper Romain Saiss olmuştu. Beşiktaş, Fas uyruklu savunma oyuncusu ile 2 milyon avro ve bonuslar ile beraber 3 senelik prensip anlaşmasına imza attı.
Fas’ın Milli Takım kadrosunda yer alan ve antrenmanlara katılan başarılı savunma oyuncusu Romain Saiss, Milli maç takviminin bitmesinin ardından ülkemize gelerek, kendisini 4 yıllığına Siyah Beyazlı formaya bağlayacak sözleşmeye imza atacak.
Tecrübeli savunma oyuncusu Romain Saiss’in gelecek yıl Süper Lig devi Beşiktaş'ta 3-4-3’lük sistemde merkez çivili stoper olarak görev alacağı öğrenilirken, Valerien Ismael ve teknik ekibi sol stoperde de arada sırada Romain Saiss’e görev vermeyi planlıyor.
Ayrıca sol stoper içinde çalışmalarına devam eden ve bu bölgeye yabancı oyuncu kuralı sebebiyle Abdulkerim Bardakcı’yı düşünen Süper Lig devi Beşiktaş, transferi resmiyete dökmeyi planlıyor.
Her konu anlaşmaya varılan Romain Saiss'in kontratı ise geride bırakılan günlerde resmi olarak sona ermişti.
Romain Saiss’in de görev aldığı Fas Milli Takımı’nın Afrika Uluslar Kupası’ndaki karşılaşmalarını da sitemiz stadyumtv3.com adreslerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.