» » İtalyanların Şampiyonu Milan Resmen Satıldı

İtalyanların Şampiyonu Milan Resmen Satıldı

İtalyanların Şampiyonu Milan Resmen Satıldı


İtalyanların Süper Ligi olarak gösterilen ve Serie A olarak isimlendirilen ligin, geride bıraktığımız sezonunu ezeli rakibi Milano devi Inter’in 2 puan farkla üstünde 86 puan ile 1. Sırada bitiren Milano devi Milan’ın kulüp satışı resmi olarak tamamlandı.
11 senedir hasret kaldığı şampiyonluğu bu sezon elde etmeyi başaran Milano devi Milan yaklaşık olarak 1.3 milyar avroluk bedel ile ABD’nin zengin firmalarından RedBird Capital’a resmi olarak satıldığını duyurdu.
Yaklaşık olarak 2 sezon önce Fransız Süper Ligi Ligue 1’in köklü takımlarından Toulouse’u bünyesine alan holding, Milan’ı da bünyesine alarak, futbol piyasasında geniş bir yelpazeye sahip oldu.
RedBird Capital şirketinin hem kurucularından hem de ortaklarından biri olan CEO Gerry Cardinale yapmış olduğu açıklamalarda, “İtalyan devi Milan’ın iz bıraktığı tarihte yer almanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. İtalya’da zirveye yani olması gereken yere dönen, Milano devi Milan’a finansal anlamda çok büyük yatırımlar yapmayı planlıyor ve heyecanlanıyoruz. Burası çok büyük bir camia ve taraftarlarımızın endişe duymasını istemiyoruz. Çünkü Milan emin ellerde. Hedeflerimiz çok büyük ve bu açıdan büyük bir yapılanma oluşturmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.
İtalyan devi Milan, 4 sezon öncesinde bir diğer ABD uyruklu şirket Elliott Management’e 600 milyon avro karşılığında satılmıştı.
İtalyanların Süper Ligi klasmanındaki Serie A’daki mücadelelerini de sitemiz stadyumtv3.com adreslerinden canlı maç izle seçeneği ile takip edebilirsiniz.