» » Axel Witsel Galatasarayın Radarına Girdi

Axel Witsel Galatasarayın Radarına Girdi

Axel Witsel Galatasarayın Radarına Girdi


Süper Lig’de oldukça vasat bir sezon geçiren ve beklentilerin çok altında kalan Domenec Torrent yönetimindeki Galatasaray'ın en vasat olduğu mevkisinin orta saha mevkisi olduğu ifade edildi. Bu mevkide en fazla görev alan yerli ikili Taylan Antalyalı ve Berkan Kutlu’dan istediği verimi alamayan Galatasaray’a Alex Cicaldau ve Erick Pulgar da bu bölgede yardımcı olamadı.
Gelecek sezon için hem 6 numara mevkisine hem de merkez orta saha bölgesine transfer yapmak isteyen Süper Lig devi Galatasaray'a Almanya Süper Ligi Bundesliga’dan başarılı bir yıldız oyuncu önerildi. Takımda transfer heyeti başkanlığını yürüten Luis Campos ve yardımcı antrenörlük görevini yürüten Sensibile ile temaslarda bulunan Borussia Dortmund transfer heyetinin, 6 numara mevkisi için Axel Witsel'i Galatasaray’a önerdiği ifade edildi. Sezonun bitiminde Borussia Dortmund ile yollarını ayıracağı ifade edilen ve şu anda 33 yaşında olan Belçikalı yıldızında Torrent yönetimindeki Galatasaray’a olumlu baktığı ifade ediliyor. Galatasaray’ı düşündüren konunun ise oyuncunun yıllık maliyeti olduğu aktarılan bilgiler arasında yer aldı.
Canlı maç yayınlarını sitemiz stadyumtv3.com adreslerinden takip edebildiğiniz Bundesliga’da görev alan Axel Witsel’in çok yönlü orta saha olması transferde ön plana çıkan nokta olarak görünüyor. Belçika devi Standard Liege'de başarılı bir sezon geçirdikten sonra Portekiz devi Benfica'ya katılan yıldız futbolcu daha sonra buradan yüksek bir bonservisle Rusya’nın yolunu tutmuştu. Borussia Dortmund’un kancasına giren Axel Witsel daha sonra Bundesliga devi ile sözleşme imzalamış ve yaklaşık olarak 6 sezon boyunca Sarı-Siyahlı formayı terletmişti.