» » Yusuf Yazıcı Övgülere Doyamıyor

Yusuf Yazıcı Övgülere Doyamıyor

Yusuf Yazıcı Övgülere Doyamıyor


Rusya’nın Süper Ligi klasmanındaki Premier Lig’e kök salmış başkent takımı CSKA Moskova'da görev alan tecrübeli santrfor Anton Zabolotny, kulübün başkent derbisi olarak adlandırılan karşılaşmasında Dinamo Moskova'yı 1-0’lık skorla devirdiği karşılaşmanın sonrasında basın mensuplarına çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Maçın ardından puan tablosunda 47 puana yükselip, 3. sıraya yükselen başkent devi CSKA Moskova'nın Rusyalı yıldızı Zabolotny, milli hücum oyuncumuz Yusuf Yazıcı'nın mükemmel bir hücum oyuncusu olduğunu ifade edip, “Ciddi anlamda oyun görüşü ve potansiyeli çok yüksek bir oyuncu. Mükemmeliyetçi bir kişiliğe sahip ve idmanlarda da bunu fazlasıyla görüyoruz. Sol ayağını çok etkin kullanıyor ve maçın her bölümünde eksik olan bölgeleri tamamlıyor. Bence takıma gelmiş en başarılı transfer.” diye konuştu.
Tecrübeli santrfor Anton Zabolotny, takıma geldiği günden bu yana mükemmelin üstü bir performans sergileyen ve 8 maçta 7 gol 4 asist ile oynayan milli yıldızımız Yusuf Yazıcı'nın derbide Dinamo Moskova maçında 58. dakikada oyundan çıkarıldığındaki surat ifadesinin üzgün olduğu ile alakalı sorulan sorulara verdiği cevapta, “Her futbolcunun bazen kötü, bazen iyi günleri olabiliyor. Yusuf bugün belki kendine göre kötü oynadı ve oyundan alındığında potansiyelinin altında oynadığını hissedip, sinirlendi. Bu durumlar çok doğal. O takımımız için çok değerli bir oyuncu” ifadelerini kullandı.
Başkent temsilcisi CSKA Moskova’nın tecrübeli hocası Aleksey Berezutsky de maçın ardından düzenlediği basın konuşmasında Milli yıldızımız Yusuf Yazıcı'yı neden oyundan aldığı hakkında açıklama yapmadan geçmedi.
Tecrübeli teknik adam Aleksey Berezytsky, ‘’Yusuf’u kötü oynadığı için değil, kondisyonu eksik olduğu için oyundan çıkardım. Eksik kondisyon bazen sakatlıklara yol açabiliyor. Onu kaybetmek istemiyoruz.’’ diye konuştu
Bu zorlu Rusya derbisini de stadyumtv3.com adreslerinde canlı ve kesintisiz olarak yayınladık. Sizlerde sitemize üye olma şartı bulunmadan girip, canlı maç izle alanından mücadeleleri takip edebilir ve dilerseniz üye olup maç heyecanını canlı sohbet alanından üyelerimizle konuşarak yaşayabilirsiniz.