» » Jules Kounde Chelsea İddiası

Jules Kounde Chelsea İddiası

Jules Kounde Chelsea İddiası


İngiliz Premier Lig’inde boy gösteren ve geçtiğimiz sezonun Devler Ligi şampiyonu olan Londra devi Chelsea, bu sezon ligde ve Devler Ligi’nde istediğini bulamadığı gerekçesi ile gelecek yılın kadro yapılanması için şimdiden girişimlere başladı.
İç transfer adına sezonun sona ermesi ile kontrat süreleri dolacak olan stoper oyuncuları Danimarka uyruklu 26 yaşındaki savunmacı Andreas Christensen ve Alman tecrübeli savunma oyuncusu Antonio Rüdiger ile yollarını ayırmak için İspanyol Süper Ligi La Liga ve Fransız Süper Ligi Ligue 1’den dev takımlarla görüşen Londra devi Chelsea, gidecek bu iki oyuncusunun yerine çok yönlü mevkisi ile dikkat çeken La Liga devi Sevilla’nın formasını terleten 23 yaşındaki Fransız savunmacı Jules Kounde ile tekrardan görüşmelere başladı.
La Liga’da 3. Sırada yer alan ve Devler Ligi vizesi için ilk 4’teki yerini korumak isteyen Sevilla geride bıraktığımız transfer sezonunda, Milli savunmacı Jules Kounde için Londra devi Chelsea’den 65 Milyon avroluk bir teklif almış ve oyuncunun takıma olan katkısını düşünüp, bu teklifi reddetmişti. Fransız yıldız Jules Kounde’nin sözleşmesinde yer alan boşa düşme bedelini 90 milyon avro olarak güncelleyen La Liga devi Sevilla’nın bu hareketinin sonrasında İngiliz devi Chelsea geri adım atmış ve transfer görüşmelerini ileriki tarihlere ertelemişti.
Yaz transfer sezonuna yaklaşılırken La Liga temsilcisi Sevilla ile tekrardan görüşeceği iddia edilen Londra takımı Chelsea’nin, 90 Milyon avroluk serbest kalma bedelini en azından 80 Milyon Avro bandına indirip, başarılı savunma oyuncusu ile 5 senelik sözleşme imzalayacağı ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor.
Jules Kounde’nin güncel takımı olan İspanyol Süper Ligi, La Liga’daki ve Devler Ligi vizesi için ligdeki mücadelesini sürdüren Londra devi Chelsea’nin yer aldığı İngiliz Süper Ligi, Premier Lig’deki mücadeleleri sizlerde sitemiz stadyumtv3.com üzerinden herhangi bir kasma, donma olmadan kesintisiz ve naklen olarak takip edebilir ve daha birçok spor dalındaki müsabakalara sitemiz stadyumtv3.com’den ulaşabilirsiniz.